لوازم مخصوص ورزش پینگ پونگ

  • نویسنده : لوازم ورزشی
  • شنبه 16 اسفند 1399
  • 0 کامنت

لوازم مخصوص ورزش پینگ پونگ

پینگ پونگ یا تنیس روی میز، همانطور که از اسمش پیداست، ورزشی است که روی میز انجام میشود. این ورزش میتواند 2 یا 4 نفر باشد که توپی را بوسیله راکت های خود در میز حریف می اندازند و باید مراقب باشند توپ پس از برخورد به زمینشان، از آن خارج نشود و یا دوباره با آن برخورد نکند. فدراسیون جهانی تنیس روی میز (ITTF) در سال 1926 تاسیس شد و این ورزش از سال 1988 به لیست ورزش های المپیک اضافه شد. از چند واژه مصطلح در این بازی میشود به نت، سرویس، رالی و... اشاره کرد.

توپ پینگ پونگ تو خالی میباشد و رنگ آن نارنجی یا سفید میباشد. همچنین راکت مورد استفاده در این ورزش عموما از جنس چوب میباشد که به پشت و روی قسمت دایره ایی آن نوعی فوم مقاوم میچسبانند و سپس بر روی آن لایه ایی پلاستیکی مچسبانند. این لایه ها جهت کنترل نیروی توپ و راهنمایی آن به نقطه مورد نظر کمک میکند.

میز پینگ پونگ

میز پینگ پونگ صفحه ایی مستطیلی است در ابعاد 2.74 و 1.525 متر میباشد. ارتفاع سطح آن از زمین باید 76 سانتیمتر فاصله داشته باشد. دیواره عمودی میز شامل سطح موثر بازی نخواهد بود. در وسط این میز تور قرار دارد و آن را به دو نیمه ی کوچکتر تقسیم میکند. طول آن به طور استاندارد هم اندازه طول خود میز میباشد.

یعنی پایه های تور در وسط طول میز نصب میشود و هم راستا با دیواره عمودی میز هستند. ارتفاع تور یا نت، 25.15 سانتیمتر میباشد. جنس میز میتواند از هرجنسی باشد ولی عموما از نئوپان است. در هرصورت سطح آن بسیار سیقلی باشد به طوری که اگر توپ را از فاصله 30 سانتیمتری روی آن بیاندازیم، باید به اندازه 23 سانتی متر بالا بیاید.

اگه میخواید این بازی مهیج را انجام دهید میتونید همین الان میز آن را از سایت ما خرید فرمایید.