رقیب اصلی پلی استیشن 5 کیست؟ | تاریخ توزیع PS5

  • نویسنده : پلی استیشن 5
  • دو شنبه 18 اسفند 1399
  • 0 کامنت

تاریخ توزیع پلی استیشن 5

پس آخر تازیخ توزیع این ps5 کیه؟؟

طبق آخرین اخبار حاجی گیم تاریخ توزیع playstation5 در کشور امریکا تاریخ 22 آبان سال 1399 و تاریخ توزیع آن در کل جهان 29 آبان سال 1399 است.

مایکروسافت هفته گذشته ضمن معرفی رسمی ایکس‌‌باکس سری اس، تاریخ انتشار و قیمت هر دو کنسول نسل نهمی خود را اعلام کرد و  مایکروسافت کنسول‌های خودش را در تاریخ ۲۰ آبان ماه (۱۰ نوامبر) عرضه می‌کند. حالا که هر دو شرکت سونی و مایکروسافت قیمت کنسول‌های خود را اعلام کرده‌اند  باید ببینم رقابت این دو در نسل نهم چگونه دنبال می‌شود.

طبق اخبار رسیده شده به حاجی گیم کنسول بازی ps5 به دو نوع توزیع میشود که یک مدل قویتر و از کیفیت و قدرت بیشتری برخوردار است و یک مدل که ارزانتر است و کم توان تر از مدل pro خواهد بود.

البته به نظر میرسد با توجه به شرایط موجود تاریخ احتمالی حضور این کنسول در ایران اوایل اذر ماه باشد.

به‌تازگی یک کاربر تایید شده سایت NeoGof دوباره یک شایعه قدیمی مبنی بر عرضه دو کنسول مختلف از پلی‌استیشن 5 را در زمان انتشار این دستگاه مطرح کرده است و در کنار این موضوع اطلاعات مختلفی نظیر قیمت و قدرت پردازشی این مدل‌ها نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

رقیب اصلی پلی استیشن 5 کیست؟

این کاربر که ادعا دارد با منابعی در دایره اقتصادی شرکت سونی ارتباط برقرار کرده است، اعلام کرد که نسخه Pro کنسول پلی‌استیشن 5 قرار است تا رقیب اصلی کنسول ایکس باکس سری ایکس باشد و با قدرت پردازشی 12 ترافلاپی خود چالشی جدی را برای مایکروسافت به‌وجود آورد، در همین حال سونی قصد دارد تا نسخه‌ای معقول، به‌صرفه‌تر و ارزان‌تر از این مدل را که احتمالا قدرت پردازشی در حد 9 ترافلاپ را خواهد داشت هم‌زمان با نسخه Pro وارد بازار کند.

آن‌طور که از این اطلاعات برمی‌آید سونی تصمیم دارد تا با عرضه دو کنسول به‌صورت همزمان راه مایکروسافت را پیش بگیرد، زیرا با استفاده از این تاکتیک تمامی طبقات اجتماعی قادر خواهند بود تا با پرداخت مبلقی منطقی به‌تجربه کنسول‌های نسل نهمی بنشینند. از همین رو اعلام شده است که مدل Pro کنسول پلی‌استیشن 5 که قادر خواهد بود بازی‌های ویدیویی را با وضوح 8K نیز اجرا کند.