تفاوت های پلی استیشن 4 اسلیم و پرو

  • نویسنده : پلی استیشن 4
  • دو شنبه 18 اسفند 1399
  • 0 کامنت

تفاوت PlayStation 4 Pro  & slim در چیست؟

سونی دو سال پس از عرضه اولیه خود ، سابقه انتشار نسخه اسلیم پلی استیشن را دارد. در گذشته ، این کنسول ها هنگام راه اندازی کمی متفاوت برچسب گذاری میشدند تا تفاوت نسخه جدید آن را جدا از نسخه قدیمی ، آسان باشد. این نسخه های باریک به طور معمول تفاوت فیزیکی بیشتری نسبت به تفاوت عملکرد دارند و ولی در نسخه جدید هیچ تفاوتی ندارد. این ویژگی و تفاوت عملکرد قابل توجه با پلی استیشن 4 پرو همراه است و با این حال هم تفاوت زیادی نیست مگر اینکه شما یک تلویزیون 4K با پشتیبانی HDR داشته باشید.

تفاوت های پلی استیشن 4 اسلیم و پرو

انواع زیادی از تلویزیون 4K  وجود دارد ، اما همه تلویزیون های 4K کاملاً از دامنه High Dynamic Range یا HDR پشتیبانی نمی کنند. در مواردی که افزایش رزولوشن از (1080p (که اغلب به آن Full HD گفته می شود می تواند به معنای بهبود جزئیات در بازی هایی باشد که بازی می کنید ، افزودن HDR به این معنی است که رنگ ها در هر جنبه از آن بازی ها دارای جنب و جوش و زنده هستند. بازی هایی با فضای باز و مناظر بسیار واقعاً روی این نمایشگرها ظاهر می شوند ، به خصوص اگر با وضوح 4K ترکیب شوند. 

بزرگترین تفاوت عملکردی بین PS4 اصلی و PS4 باریک تر ، مصرف برق است. سونی ادعا می کند که PS4 جدید حداکثر توان 165 وات دارد که در کنار حداکثر 250 وات اصلی PS4 اول تا زمانی که بیشتر معیارها را نبینید ، چشمگیر به نظر می رسد. پلی استیشن 4 اصلی در سنگین ترین گیم پلی خود میانگین قدرت 150 وات را داشت و هرگز به جایی نزدیک به حداکثر 250 وات فشار نمی آورد. هر چند کمی کوچکتر است ، بنابراین آن وجود دارد. این تغییر در مصرف برق به این معنی است که ps4 slim  هنگام انجام همان کارها ، از جمله sleep ، مصرف برق بسیار کمتری خواهد داشت. 

مقایسه ps4 پرو با اسلیم

برای والدین ، این به این معنی است که وقتی بچه شما PS4 را تمام روز ترک می کند ، یک قبض برق ارزان تر انتظارشان رو میکشد. عملکرد PlayStation VR کاملاً متفاوت است. سونی از همان CPU و GPU استفاده می کند که کمی بیشتر از دو برابر عملکرد در PS4 Pro جدید است. همچنین نسخه به روز شده استاندارد HDMI در PS4 Pro وجود دارد ، اما تفاوت فوری در عملکرد خارج از جعبه خروجی ویدئو وجود ندارد. بازی هایی که در گذشته برای حفظ 30 فریم در ثانیه یا 60 فریم در ثانیه در PS4 استاندارد تلاش می کردند ، می توانند تجربه سازگارتر با PS4 Pro را از طریق ویژگی "حالت تقویت" ارائه دهند. این اساساً به این  معناست که بازی هایی که به نظر می رسد در PS4 معمولی کمی توقف و مکث در اجرا دارند ،اما این در حالیست که  در PS4 Pro نرم و روان به اجرا در می آیند سرانجام ، فضای ذخیره سازی نکته بسیار مهمی است که باید در هنگام کنسول PlayStation خود به خاطر بسپارید. هر بازی PS4 حتی در صورت خرید دیسک از فروشگاه ، فضای هارد شما را اشغال می کند. قبل از شروع بازی ها باید حداقل بخشی از آن روی کنسول نصب شوند ، بنابراین فضای ذخیره سازی مهم است. 

تفاوت های پلی استیشن 4 پرو و اسلیم

اگر بازی ها را به صورت دیجیتالی خریداری کنید ، می توانند فضای بیشتری را در درایو موجود در PlayStation شما اشغال کنند. در حالی که امکان خرید فضای ذخیره سازی اضافی برای PlayStation شما وجود دارد ، صرف نظر از اینکه کدام یک را خریداری می کنید ، گزینه 2 ترابایتی موجود در برخی از نسخه های PS4 Pro به این معنی است که شما برای مدت زمان طولانی تر از فضای PS4 Slim کمتری نیاز نخواهید داشت. 

درک 4K و HDR در پلی استیشن PlayStation 4 Pro همچنین جریان ویدئویی 4K و گرافیک پیشرفته را در عناوین پشتیبانی شده ارائه می دهد. سازندگان بازی این امکان را دارند که گرافیک های با کیفیت بالاتر را به گیمرهای PS4 Pro ارائه دهند ، که به وضوح در جعبه برچسب PS4 Pro Enhanced وجود دارد. نه تنها بیشتر بازی های جدید PlayStation برای پشتیبانی از این قابلیت Enhanced ساخته شده اند ، بلکه بسیاری از بازی های مشهور سال گذشته نیز به روزرسانی هایی را ارائه می دهند تا از طریق کنسول توانمندتر بهتر به نظر برسند. در مورد پشتیبانی از HDR ، در حالی که همه این کنسول ها به لطف به روزرسانی نرم افزاری از سونی ، توانایی تولید تصاویر HDR را دارند ، اما محتوای HDR ارائه شده توسط تقریباً همه برنامه ها و بازی ها به چیزی غیر از Pro اختصاص ندارد. HDR معمولاً به محتوای4K  یا PS4 Enhanced گره خورده است.