نسل بندی کنسول ها | نسل های مختلف کنسول

  • نویسنده : کنسول
  • دو شنبه 18 اسفند 1399
  • 0 کامنت

نسل بندی کنسول ها

امروزه زندگی بعضی از افراد شکل‌و‌بوی ماشینی و پرمشغله‌ به خود گرفته ، و اینکه پیداکردنِ لحظه‌ای که بتوان در آن از اتفاقات و گرفتاری‌های روزمره زندگی خود جدا شد برای بسیاری از افراد خاص و ارزشمند است.

البته برای پرداختن به تفریح و خالی‌کردن انرژی‌، راه‌های بسیاری برای شما دوستان وجود دارد؛ اما از آن جهت که اغلب افراد با محدودیت زمانی روبرو هستند، پیداکردن راه‌های دمِ‌دستی‌تر و ساده تر بی‌شک در اولویت بالاتری قرار دارد.

 قرارگیری در عصر فناوری فرصتی را در اختیار ما قرار می دهد که نسبت به نسل‌های پیشین، به‌ گونه‌ای زندگی ما متفاوت می شود. از گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های شخصی و خودرو بگیرید تا کنسول‌های بازی، همگی در بالا بردن  کیفیت زندگی ما نقش به‌سزایی را ایفا می کنند.

هر کدام از محصولات فوق، به‌طرز متفاوتی تائثیراتی در زندگی بعضی از افراد گذاشته است. اما در این بین انواع کنسول‌ بازی تنها وسایلی به‌شمار می‌روند که سرگرمی و تفریح محض را با خود به‌ارمغان می‌آورند؛ کنسول‌هایی که چیزی نزدیک به ۵۰ سال از حضورشان در کنار ما به چشم می خورد.

این روزها خرید کنسول‌ بازی رواج زیادی در بین مردم پیدا کرده و اغلب افراد که اقدام به خرید کنسول‌های بازی می‌کنند، اطلاعات چندانی در رابطه با مشخصات و تفاوت‌های موجود در نمونه‌های مختلف این دستگاه‌ها ندارند؛ از این رو اکثراً به گفته‌های فروشنده اکتفا می‌کنند.

این یک قسمت طبیعی از چرخه حیات بازی ویدیویی است. شما یک بازی جدید خریده اید ، ساعت ها به پای آن بازی مینشینید ، تمام محتوای اضافی را قفل کرده و سپس - روی قفسه شما می شیند و گرد و غبار را به خود میگیرد. وآنجاست که  زمان فروش بازی های ویدیویی مورد علاقه شما آغاز می شود. شاید شما فقط باید فضای خانه خود را آزاد کنید یا سعی می کنید برای خرید عنوان بعدی سریع سود کسب کنید. فرقی نمی کند ، فروش بازی های ویدیویی قدیمی برای هر کسی که دارای یک سیستم بازی است ، امری عادی بشمار میرود.

روش های مختلفی برای انجام این روند برای شما وجود دارد ، اما همه آنها یکسان نیستند. بعضی از آنها را می توان در عرض یک روز انجام داد ، اما ممکن است از پیشنهادی که خودتان دادید ناامید شوید. دیگران بیشتر کار می کنند و با قیمت فروش بالاتری به شما پاداش اهدا می کنند. از برنامه های خرید مجدد در خرده فروشان بزرگ تا لیست خود به صورت خودکار ، درحاجی گیم بهترین روش ها برای فروش بازی های ویدیویی قدیمی شما وجود دارد.


نسل های مختلف کنسول

یکی از موارد بسیار مهم درباره‌ کنسول‌ بازی که اغلب خریداران درباره‌ی آن اطلاعات کافی ندارند، نسل‌بندی کنسول‌ها می باشد.

پیشرفت‌های صنعت بازی‌سازی در طی مراحل مشخصی اتفاق می‌افتد. این مراحل که یکی از مهم‌ترین اتفاقات این صنعت نیز به شمار می رود، هر چندین سال و با تغییر «نسل» رخ می‌دهد. آن‌دسته از افرادی که قصد دارند جدیدترین بازی‌های ساخته ‌شده را به تجربه های خود اضافه کنند، چاره‌ای جز خرید جدیدترین نسل کنسول‌ بازی را ندارند. هم‌اکنون نسل هشتم انواع کنسول‌ بازی با دستگاه‌هایی چون:

پی اس فور، ایکس باکس وان و نینتندو سوئیچ در جریان قرار دارد. مشخصات فنی قوی‌تر و امکانات بیشتر کنسول‌های نسل جدید این امکان را در اختیار شرکت‌های بازی‌سازی قرار داد شده تا آن‌ها ساخته‌های خود را با کیفیت و گرافیک بهتری به دست شما گیمرهای عزیز برسانند. به‌طور معمول، گذر از نسلی به نسلی دیگر ما را با جهش چشمگیری در گرافیک بازی‌ها همراه می کند. با نگاهی به نسل پیشین کنسول‌های بازی((پی اس3 ، ایکس باکس360))  کاملاً می‌توان به تفاوت‌های گرافیکی بازی‌ها پی برد. علت این امر نیز همان‌طور که در قبل گفته شد، فقط و فقط به پیشرفت‌های فنی کنسول‌های جدید مربوط است. باتوجه به توضیحات قبل، اگر در حال حاضر  به خرید کنسولی چون ایکس باکس360 یا پی اس3 بگیرید ، بی‌شک بایدِ بازی‌های جدید را فراموش کنید. از سال ۲۰۱۸ میلادی، استودیو‌های سازنده‌ بازی رسماً پشتیبانی از کنسول‌های نسل قبلی را پایان دادند؛ این موضوع باعث می‌شود تا دیگر هیچگونه بازی جدیدی برای این دستگاه‌ها عرضه نشود. بنابراین دارندگان این محصولات چاره‌ای جز اکتفا به همان بازی‌های قدیمی ندارند.

نسل کنونی انواع کنسول‌ بازی که از آن با نام نسل هشتم یاد می‌شود، فعالیت خود را از سال ۲۰۱۳ میلادی شروع کرد. به‌طور معمول با گذشت ۷ یا ۸ سال، کنسول‌های بازی جدید در نسلی جدید عرضه می‌شوند. با یک حساب سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که هم اکنون از نیمه عمر کنسول‌های نسل هشتمی گذر کرده‌ایم و کم کم باید خود را برای رونمایی از نسل نهم کنسول‌ها در آینده‌ای نزدیک آماده بکنیم.

طبق خبرهای جدید ،  شرکت‌های سونی و مایکروسافت به‌ عنوان دو تولیدکننده‌ بزرگ انواع کنسول‌ بازی، دستگاه‌های جدید خود را بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ عرضه می کنند.

با این اوصاف، اگر به‌تازگی یکی از کنسول‌های نسل هشتم را خریداری کرده‌اید یا قصد دارید در آینده‌ای نزدیک اقدام به خرید یکی از آن‌ها کنید، نیازی نیست که نگران باشید؛ زیرا با عرضه‌ کنسول‌های نسل بعدی، دستگاه‌های کنونی نیز حداقل تا چهار سال پس از عرضه‌ دستگاه‌های جدید به پشتیبانی خود ادامه خواهند داد.