تفاوت سرویس plus collection و Game pass

  • نویسنده : اکانت قانونی
  • چهار شنبه 20 اسفند 1399
  • 0 کامنت

تفاوت سرویس plus collection و Game pass

طی این مقاله با حاجی گیم میخواهیم به تفاوت دو سرویس plus collection و Game pass که قطعا سوال خیلی از شماهاست بپردازیم.

شرکت سونی طی مراسم playstation5 showcase از Plus Collection که جدید ترین آپشن سرویس plus میباشد، نیز رونمایی کرد.

با وجود شباهت‌های بسیار زیادی بین این سرویس و اشتراک Game Pass شرکت مایکروسافت وجود دارد، اما تفاوت‌هایی اساسی منجر به فرق این دو سرویس نسبت به یک دیگر می‌شود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

نخست کوتاهی به تعریف هرکدام میپردازیم:

  • Game pass:

یک سرویس اینترنتی اشتراکی است که امکان دسترسی به بیش از 100 بازی و امکانات دیگری چون بسیاری از تخفیف های ویژه را به شما میدهد. این سرویس برگ برنده مایکروسافت برای جلب رضایت کاربرانش بود که خوشبختانه طی چند ماه گذشته توانسته بیش تر از انتظارات ظاهر شود.

سرویس مذکور روی ایکس باکس وان یا پی سی قابل استفاده است البته باخرید نوعی اشتراک میتوان از آن روی هردو پلتفرم استفاده کرد.

  • Playstation Plus Collection:

این سرویس امکان دسترسی به مجموعه ایی از بهترین بازی های PS4 که قابلیت دانلود روی PS5 را دارند را برای کاربران playstation plus فراهم میکند.

با وجود اینکه هر دو سرویس ویژگی‌های کاملاً متفاوتی را نسبت به یک دیگر ارائه میکنند، اما هر دو برای گیمرها کاملاً مفید واقع میشوند. اشتراک Game Pass جزء خدماتی محسوب می‌شود که سونی پیش‌تر توسط سرویس PlayStation Now به رقابت با آن پرداخته بود و بدین ترتیب نباید انتظار داشته باشید که  Plus Collection دقیقاً مشابه این سیستم باشد.

یکی از ویژگی‌هایی که کاربران راجع به Game Pass دوست دارند، این است که در کنار عرضه بازی‌های قدیمی روی این سرویس، بازی‌های جدید نیز در روز انتشار آن‌ها در دسترس کاربران قرار می‌گیرد و آنها  می‌توانند بدون پرداخت مبلغی اضافه برای خرید این محصولات جدید به تجربه آن‌ها بپردازند. هرچند مایکروسافت به اندازه سونی بازی‌های انحصاری ندارد، اما این شرکت با خرید استودیوهای جدید و نوپا قصد پر کردن این خلا و رساندن خود به رقیب را دارد. در نتیجه پلی‌استیشن پلاس کالکشن در زمینه قراردادن بازی‌ها در روز اول روی این سرویس خدماتی مشابه را ارائه نمی‌دهد اما این موضوع به معنی بی ارزش بودن آن نیست.

سرویس PlayStation Plus Collection در مقابل فاقد این ویژگی میباشد و به کاربران خود بازی‌های جدید را ارائه نمی‌دهد. اما این موضوع به معنی نیست که این سرویس بی ارزش است و بدرد استفاده نمیخورد. با استفاده از سرویس PlayStation Plus Collection کاربران کنسول جدید PS5 می‌توانند بازی‌های محبوب و باکیفیت کنسول PS4 را تجربه کنند.

این سرویس درحال حاضر کمتر از 15 بازی را ساپورت میکند از جمله Last of Us، God of war و BloodBorn . بدیهی ست با مرور زمان این سرویس همچون Game pass تعداد بازی ها افزایش یابد.

اگه شما هم میخواید از این سرویس ها برای کنسول خودتون استفاده کنید، کافیه به حاجی گیم بگید. حاجی گیم امیدواره همه سوالاتون درمورد تفاوت این دوتا سرویس رفع شده باشه