معرفی تکنولوژی VR | تکنولوژی واقعیت مجازی

  • نویسنده : لوازم جانبی گیمینگ
  • پنج شنبه 14 اسفند 1399
  • 0 کامنت

معرفی تکنولوژی VR

این روزا خیلی اسم واقعیت مجازی یا VR را زیاد میشنویم. امروز با حاجی همراه باشید تا براتون این تکنولوژی بسیار مفید و سرگرم کننده رو معرفی کنه.

VR (Virtual Reality) یا واقعیت مجازی نوعی فناوری میباشد که در آن فرد بوسیله چشم بندی (هدست) درمحیطی مجازی قرار میگیرد و بر اساس حرکت سر و بدن، کاربر با آن محیط مجازی تعامل برقرار می‌کند. به عبارت دیگر فرد با هر تغییر موقعیت بدن فرد در دنیای واقعی، در آن فضای مجازی هم همین اتفاق میافتد. ذهن انسان هم پس از گذشت زمانی میپذیرد که در یک محیط واقعی قرار گرفته است. این محیط های مجازی توسط اپلیکیشن های مخصوص به خود بوجود می آیند.

خرید VR

بعضی از این محیط ها بصورت گرافیک رایانه ای و سه بعدی میباشند و بعضی دیگر نیز ویدئوها یا تصاویری 360 درجه از محیط های واقعی هستند که از قبل فیلمبرداری و عکس برداری شده اند. با این قابلیت هیجان انگیز فناوری واقعیت مجازی میشود این امکان را فراهم کرد تا افراد بتوانند از امکانات و فضای شما به خوبی دیدن کنند.

اغلب محیط‌های واقعیت مجازی در وهله اول، تجربه‌های دیداری هستند که از طریق یک هدست واقعیت مجازی قابل مشاهده و تجربه می‌باشند. برخی از اپلیکیشن ها دارای اطلاعات حسی دیگری مانند تولید صدا هم می‌باشند. محیط‌های شبیه‌سازی شده می‌توانند مانند محیط‌های زندگی واقعی و یا به صورت کاملا متفاوت باشند؛ مشابه آنچه در محیط‌های بازی دیده می‌شود.

تکنولوژی واقعیت مجازی

در اصل با این قابلیت و فناوری بعد مکان میتواند برای مدتی حذف شود و شما را به هرجا که رویایش را دارید سفر کنید. به همین دلیل است که انسان مطالعات زیادی را برروی این فناوری انجام داده تا انسان بتواند در میان مشغله های روزمره خود، لحظاتی را بتواند برای خود باشد و در رویاهای خود سِیر کند.

واقعیت مجازی در حال حاضر کاربرد های بسیار زیادی در زمینه های مختلف دارند. مثلا در کتابخانه ها، گردشگری، ساخت و ساز و... . یکی از مهم ترین کاربرد های VR در علوم پزشکی ست؛ از جمله در تشخیص، درمان، مشاوره و توان بخشی.

خرید واقعیت مجازی

اما شاید بتوان گفت بیشترین استفاده از این فناوری در دنیای بازی های ویدئویی و صنعت گیمینگ است. از جمله میتوان به پلی استیشن وی آر (Playstation VR) اشاره کرد که نسخه نهایی آن در سال 2016 میلادی عرضه شد. این محصول با پلی استیشن موو (Playstation move) کنترل میشود. همچنین دارای صفحه نمایش ۵.۷ اینچی OLED با وضوح صفحه نمایش 1080p است. این دستگاه طوری طراحی شده‌است که سازگاری کامل با کنسول بازی ویدئویی پلی‌استیشن ۴ دارد.

بازی های مخصوص PSVR:

بازی های زیادی برای پلی استیشن وی آر تا کنون منتشر شده اند و روز به روز هم بیشتر میشوند. حال به بررسی چندتا از بهترین بازی های پلی استیشن وی آر میپردازیم

Resident Evil 7

بازی Resident Evil 7 یکی از نخستین بازی‌هایی بود که حالتی اختصاصی برای VR را اولویت قرار داد و یکی از بهترین تجربه‌هایی است که می‌توانید با هدست PSVR داشته باشید. هرچند قسمت هایی از جمله کیفیت فدای VR شده اند ولی باز هم یکی از بهترین بازی های مخصوص وی آر میباشد.

Resident Evil 7

Beat Saber

این بازی بسیار معروف است و حتما ویدئوهای آن را در شبکه های اجتماعی دیده ایید. به این صورت که دو کنترلری که در دستان شما وجود دارد در فضای مجازی به منظر شمشیر است. یکی آبی و دیگری قرمز میباشد. حال باید به واسطه این شمشیرها، موانعی که به سمت شما می آیند را بزنید. همچنین باید توجه داشته باشید مانع را باید با شمشیر همرنگ خود نصف کنید.

بازی Beat Saber

Astro Bot Rescue Mission

این بازی، نتنها یکی از بهترین‌ بازی‌های PSVR است، بلکه به طور کلی یکی از بهترین‌بازی‌های سال 2018 میباشد. به عنوان یک بازی پلتفرمر، بازی Astro Bot بیش از هر چیز، مستقیما با بازی Super Mario 3D World مقایسه می‌شود. به شما فضایی جهت کاوش در دنیای بازی را داده تا رمز و راز‌های بازی را پیدا کنید و در عین حال شما را در مسیری به سمت خط پایان راهنمایی می‌کند.

بازی Astro Bot Rescue Mission


اگر علاقه مند به تکنولوژی وی آر و فضای گیمینگ مختص به اون هستید، میتونید توی سایت ما گشت بزنید و محصول مورد نظرتون رو پیدا کنید.