گذاری بر بازی لگو و شرکت لگو | بازی لگو

  • نویسنده : بردگیم و بازی های دورهمی
  • شنبه 23 اسفند 1399
  • 0 کامنت

گذاری بر بازی لگو و شرکت لگو

آقا بریم سراغ یه بازی نوستالژی. لگو! همه ما با این بازی خاطره داریم. برجهای آرزوهامون رو با همین قطعات و آجر های لگو ساختیم. واسه خودمون خونه، ماشین، و هرچیز دیگه ایی که دلمون میخواست رو راحت میساختیم. بریم که یسری توضیحات ریزی درمورد این بازی خاطره انگیز خدمتتون بدیم.

لگو نوعی وسیله بازی پلاستیکی است که توسط شرکت LEGO در شهر بیلوند دانمارک تولید میشود میگویند. واژه لگو از کلمه Leg godt به معنای خوب چفت شدن و خوب بازی کردن سرچشمه میگیرد. گروه LEGO در سال 1932 توسط Ole Kirk Kristiansen تاسیس شد. این شرکت از پدر به پسر منتقل شده است و اکنون متعلق به Kjeld Kirk Kristiansen، نوه بنیانگذار است.

به طور کلی لگو شامل آجرها و تکه های رنگارنگی ست که عموما از جنس پلاستیک یا کائوچو میباشد. این قطعات میتوانند به یکدیگر متصل شده و اشکال متفاوتی را درست کنند. از طرح های ساده مثل یک برج گرفته تا هواپیما و کشتی های بسیار پیچیده. حال هرچه آجرها ریزتر و بیشتر باشند، طرح نهایی ظریف تر و زیباتر خواهد بود.

درحال حاضر کمپانی LEGO علاوه بر محصولات لگویی خودش سرگرمی های دیگری از همین لگوها بوجود آورده است. از جمله انیمیشن ها و بازی های ویدئویی ایی که درهمین فضای لگویی تولید شده اند. مثل  LEGO Marvel Collection، LEGO DC Super-Villains، Lego Worlds، Lego The Incredibles و... .

شما میتونید هم لگوهای فیزیکی و هم بازی های ویدئویی شرکت LEGO رو از سایت حاجی گیم خریداری فرمایید.