بهترین بردگیم های ایرانی

  • نویسنده : بردگیم و بازی های دورهمی
  • شنبه 23 اسفند 1399
  • 0 کامنت

5 تا از بهترین بردگیم های ایرانی

یکی از سرگرمی هایی که دورهمی خیلی لذت بخش خواهد بود بازی های رومیزی ست. خوشبختانه سازندگان خوش فکر ایرانی توانسته اند بازی هایی جدید و ایرانی را طراحی کنند. بازی هایی که اکثرا همگام با تاریخ و فرهنگ کشور عزیزمان هستند. بازی هایی سرشار از هیجان و کل کل. بازی های دسته جمعی باعث نزدیک شدن اعضای اون جمع میشه.

حال به معرفی چند تا از بهترین بازی ها رو میزی یا بردگیم های ایرانی میپردازیم

پایاپای

شما در این بازی پرهیچان کارتی، در نقش تاجرانی هستید که در یک بازار شلوغ و پررفت و آمد به داد و ستد اجناس و کالاهایتان میپردازید. از جمله این کالاها فرش دستباف، زعفران اعلا، پسته، طلا و ... اشاره کرد. شما و دیگر بازیکنان باید به صورت سرعتی شروع به تعویض کارت هایتان با یکدیگر بکنید. این داد و ستد تا زمانی ادامه پیدا میکند که یکی از بازیکنان تمام کارتهای کالای انتخابی خود را جمع آوری کرده باشد. مدت زمان این بازی 20 تا 30 دقیقه میباشد و بازیکنان آن باید بین 2 تا 8 نفر باشد. همه ی افراد در سنین 5 تا 99 سال میتوانند از این بازی لذت ببرند

رکب

این بازی بر پایه قلمروگیری و کنترل بر قلمرو هاست و اقتباسی از بازی Condottiere میباشد

این بازی داستان دورانی را تعریف میکند که قلمرو شاهنشاهی پس از فروپاشی به استانها و ایالت هایی خودمختار مختلف تقسیم شده. حال سردارانی با هدف کشور گشایی ارتش های خود را برای فتح شهر ها و استانهای دیگر به راه انداخته اند. حال این بازی که شامل 2 تا 6 نفر که نقش این سرداران رو بازی میکنند میباشد، بر سر قلمرو های خود میجنگند.


معرفی بهترین بردگیم های ایرانی

استوژیت

دنیای پر رمز راز بازی استوژیت، سرزمین نقش ها و نگارهای سحرآمیز که کارت‌هایی با تصاویری عمیق، الهام‌بخش و مسحورکننده، به طرز جذاب و شگفت‌انگیزی توانایی تفکر خلاقانه و قدرت شهود شما را آزمایش میکنند. برای موفقیت در این بازی باید از استعداد، قدرت تخیل و ذهن‌خوانی، و تجربیات پیشین خود به گونه‌ای متفاوت استفاده کنید

درهم سرا

اقتباسی از بازی Beasty bar: New Beasts in Town

شاه بابا که به تازگی به همراه میرزا ابراهیم خان عکاس باشی از فرنگ برگشته و با خودش یک دستگاه سینماتوگراف سوغاتی آورده است؛ به یومن این کار بزرگ تمام درباریان را دعوت کرده تا شرف یاب شوند و شاهد این پدیده شگرف عصر جدید باشند. اما سالن کوچک است و جایی برای این همه مشتاق را ندارد؛ طبق معمول، درباری ها به جان هم می افتند و هر کس می کوشد با هر کلکی که میتواند جایی برای خودش دست و پا کند. برای همین میرزا ابراهیم خان عکاس باشی دم در سالن می ایستد و فقط اجازه می دهد پنج نفر در صف باشند و فقط دو نفر اول صف را به سالن راه می دهد و نفر آخر را از صف بیرون می اندازد. بازیکنی که بتواند بیشترین تعداد از درباریان خودش را وارد سالن کند، برنده بازی می شود.

دَدان

در دخمه ای بیرون از زمان و مکان، دیو و دَدان برای نابودی انسانها گرد هم آمده اند؛ بی آنکه بدانند کیست آن زیرکی که آگاه است از اسرارشان!

این بازی دو نیمه دارد:

نیمه اول شامل بازی بیست سوالیست به این صورت است که بازیکنان برای رسیدن به پاسخ، از دیو سوال میکنند. غافل از اینکه بین آنها زیرکی وجود دارد که پاسخ را میداند.

نیمه دوم بازی استنتاجیست. همه بدنبال کشف زیرک هستند. اگر زیرک از این مهلکه بگریزند برنده بازی است و اگر لو برود، دیو و ددان پیروز خواهند شد

تعداد بازیکنان این بازی 4 تا 8 نفر بالا تر از 8 سال میباشد. زمان این بازی 30 دقیقه نیز میباشد