شکافت بازی Spider-Man: Miles Morales | مقایسه Miles Morales نسبت به نسخه های قبلی

  • نویسنده : نقد و بررسی
  • یک شنبه 24 اسفند 1399
  • 0 کامنت

شکافت بازی Spider-Man: Miles Morales

مردعنکبوتی: مایلز مورالز یک بازی اکشن و ماجراجویانه است که در تاریخ 12 نوامبر2020 برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5عرضه شده است. این بازی که با قیمت ۵۰ دلار عرضه می‌شود که در کشور ایران حدود یک میلیون نیم حساب میشود گرافیک بسیار خوبی روی PS5 دارد و از فریم‌ریت ۶۰ رزولوشن4K  پشتیبانی می‌کند.


جزئیات داستان بازی به چه صورته؟

در داستان این بازی پیتر پارکر در بازی با مایلز ارتباط دارد و به‌ نوعی نقش استاد او را ایفا می‌کند.

علاوه بر داستان مایلز مورالز این بازی قسمتی از داستان پیتر پارکر را هم پیش می‌برد. با این حال، مایلز مورالز تنها شخصیت قابل بازی در این قسمت نیست.

وقایع بازی یک سال پس از نسخه‌ی قبل رخ می‌دهد و در این قسمت مایلز ۱۷ ساله است.

هم شخصیت‌های جدید و هم شخصیت‌های آشنایی را در این نسخه مشاهده خواهیم کرد.

هرچند داستان بازی کمی کوتاه‌تر است اما دنباله‌ای برای نسخه‌ی قبل به‌حساب می‌آید و برای آینده‌ی سری زمینه‌سازی می‌کند. به گفته اینسامنیاک گیمز داستان این نسخه یک روایت فرعی نخواهد بود.

بازی spider man miles morales


جزئیات حالت بازی و نحوه ی بازی 

نگه‌داشتن L1 حالت ونوم را برای مایلز فعال می‌کند. این حالت ویژگی جدیدی را برای مایلز به همراه می‌آورد و با فعال‌سازی‌اش، هر کدام از دکمه‌های اصلی دسته (مربع، مثلث، دایره و ضربدر) کارکردی جدید به خود می‌گیرند.

قابلیت ونوم، نامحدود نیست و نمی‌توان همواره از آن استفاده کرد. با این ‌وجود، ضربه‌ها در این حالت می‌توانند دشمنان را گیج کنند و البته اثر سهمگین‌تری دارند.

مایلز همچون پیتر ابزار مخصوص به خودش را دارد که شما در بازی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و با آن دشمنان را از پای درآورید.

علاوه بر حالت مخفی‌کاری عادی، در این نسخه می‌توانید از روی سقف یا دیوارها هم به‌صورت مخفیانه دشمن را از بین ببرید در ضمن با انجام ماموریت ها میتوانید لباس های جدید پاداش بگیرید.

منطقه بازی کجاست؟

این بازی تمرکز بیشتری روی منطقه‌ی هارلم که محل زندگی مایلز است صورت گرفته است. مثل نسخه‌ی قبل نیویورک به ناحیه‌های مختلفی تقسیم شده. محیط بازی سراسر از فعالیت‌هایی است که می‌توانید انجام دهید. تعدادی از مأموریت‌ها و فعالیت‌های نسخه‌ی قبل در این نسخه هم وجود دارد اما فعالیت‌های جدید و تازه‌ای هم به بازی اضافه شده است.

بسیار جالب است که بدانید بعد از نیش خوردن توسط عنکبوت، مایلز توانایی‌ها و قدرت‌هایی به دست آورد که اکثر آن‌ها برای طرفداران اسپایدرمن آشنا است. دقیقاً مثل پیتر پارکر، مایلز نیز از قدرت، استقامت و سرعت فرا انسانی برخوردار است. او می‌تواند به سطوح جامد بچسبد و با اسپایدرسنس‌اش متوجه خطرات و اتفاقات پیرامونش حتی دقیق‌تر از پیتر شود.

اما او یک سری توانایی دارد که پیتر پارکر هیچوقت آن‌ها را نداشته. اولینِ آن‌ها قابلیت استتار است که مورالز با استفاده از آن می‌تواند با محیط اطرافش ترکیب شده و به نوعی نامرئی شود.

بررسی بازی اسپایدرمن مایلز مورالز


مقایسه Miles Morales نسبت به نسخه های قبلی

تغییرات بازی نسبت به نسخه قبل چیست؟

بازی از ویژگی‌های خاص دسته‌ی دوال‌سنس در کنسول پلی‌استیشن ۵ بهره خواهد برد و حس پرواز بر فراز شهر با مایلز نسبت به پیتر کمی متفاوت است و همینطور ویژگی‌های جدیدی به حالت عکاسی بازی ضافه شده است.

یکی از علاقه‌مندی‌های مایلز، موسیقی است. به همین خاطر بعضی از فعالیت‌های جمع‌کردنی بازی مربوط به موسیقی می‌شود ور در بازی دشمنان معرفی‌نشده ایی وجود خواهند داشت و در اخر صحنه‌های سینمایی بازی حتی از نسخه‌ی قبلی هم بزرگتر خواهند بود.

شما گیمر های عزیز میتوانید با مراجعه به حاجی گیم این بازی را با بهترین قیمت خریداری کنید.

نقد بازی miles morales