نقد و بررسی بازی Watch Dogs Legion

  • نویسنده : نقد و بررسی
  • پنج شنبه 28 اسفند 1399
  • 0 کامنت

نقد و بررسی بازی Watch Dogs Legion

همونطور که میدونید یکی از بازی هایی که موجب نا امید شدن کاربران از شرکت یوبیسافت شد، اولین قسمت مجموعه ی Watch Dogs بود. گیم پلی ایی فوق العاده سیاه و تاریک و بی کیفیت و نتوانسته بود به وعده هایی که داده بود عمل کند. در قسمت بعدی یعنی Watch Dogs 2 یوبیسافت توانست تا حدودی کاستی خود در قسمت اول را جبران کند. با انتشار تریلرهای قسمت سوم یعنی Watch Dogs Legion بسیاری به آن امیدوار شدند. اما آیا توانست مخاطبان را راضی کند؟ با حاجی همراه باشید تا علاوه بر توضیحات کلی درمورد این بازی، به این سوال هم پاسخ دهد.

بازی Watch Dogs Legion اینبار در لندن رخ میدهد. مهمترین موضوعی که این بازی دارد، جهان واقعا باز آن است. شما میتوانید به جای هر کدام از شهروندان لندن باشید بنابراین این بازی یک شخصیت اصلی ندارد. بلکه با این قابلیت میتواند چندین شخصیت به عنوان اصلی ترین شخصیت بازی باشند.

اکانت قانونی بازی واچ داگز

داستان این بازی هم در ادامه ی قسمت های گذشته است. ارتشی خصوصی، به وسیله ی خرابکاری های خود و تکنولوژی پیچیده اش که با آن میتواند بر همه ی مردم نظارت کند، کنترل لندن را بدست گرفته اند. اهدافی که این گروه به دنبال آن است، برخلاف جهت معمول بوده و ضد مردم است. به همین دلیل مردم شروع به اعتراض میکنند و گروه هکر جدیدی را همراهی میکنند تا بتوانند این گروه را از بین ببرند.

اکنون شما میتوانید به عنوان یک شهروند، هرحرکتی که دوست دارید انجام دهید. میتوانید با مردم و این گروه جدید همراه شوید و آنها را یاری کنید، میتوانید هم به گروه مافیایی بپیوندید و ضد مردم باشید. مهمترین قسمت بازی Watch Dogs Legion نیز همین قابلیت است. جهانی کاملا باز با پایان هایی متفاوت.

نکات مثبت و منفی بازی واچ داگز لجن

از نکات مثبت دیگر این بازی، داستان جذاب و گیرای آن است. این عنصر به همراه صداگذاری خوب شخصیت ها، سبب گیرایی این بازی شود و شاید ساعت ها شما را از جا بلند نکند.

تبدیل شهروندان مختلف به قهرمان های بازی، نتنها گیم پلی بازی را تحت تاثیر قرار میدهد، بلکه کاراکتر های غیر قابل بازی (NPC) را هم تغییر میدهد. انعطاف پذیری این بازی در برابر تغییر های مختلف، قطعا مهمترین نقطه ی تمایز این بازی از میان بازی های جهان باز است.

قطعا هیچ بازی ایی بدون عیب وجود ندارد. متاسفانه این بازی هم مستثنا نیست. این بازی درمقابل نکته ی مثبت آن یعنی جهانی باز و بدون محدودیت، نکات منفی ایی دارد که مهمترین آنها، کیفیت و گرافیک ضعیف آن است. شاید زرق و برق لندن دنیای Watch Dogs Legion بسیار زیاد باشد اما بافت ها عمق ندارند. نکته ی دیگر دیر لود شدن صحنه های مختلف بازی و سرعت پایین آن است. ماشین سوار و تیراندازی هم در این بازی اصلا جذاب نیست.

با تمام این تفاسیر و نکات قوت و ضعف بازی، نمره ی بازی Watch Dogs Legion در سایت معتبر متاکریتیک، از منتقدان نمره ی 70 از 100 گرفت و از کاربران نمره ی 5.4 از 10 را دریافت نمود. این نمرات با نمرات دو قسمت قبلی در همین سایت، فاصله دارند و خب قطعا این وضعیت برای یوبیسافت خوب نیست.

اما این نمرات قطعا دلیل خوبی برای کنار گذاشتن این بازی نیست. دنیای باز این بازی چیزیست که هر گیمری را وسوسه میکند که آن را امتحان کند. تجربه ی این بازی رو هم حاجی بهتون پیشنهاد میده. میتونی اکانت قانونی بازی Watch Dogs Legion رو از سایت حاجی گیم دریافت کنی.