معرفی بازی های بتل رویال | Battle Royale چیست؟

  • نویسنده : نقد و بررسی
  • یک شنبه 8 فروردین 1400
  • 0 کامنت

معرفی بازی های بتل رویال

بازی های بتل رویال چیه؟ این روزا خیلی حرف اینجور بازی ها شده. حاجی میخواد این موضوع رو براتون بسط بده.

بتل رویال یا نبرد سلاطین نوعی بازی آنلاین چند نفره است که در آن در نهایت فردی برنده است که زنده بماند. اساس این بازی ها جمع آوری نیازمندی ها، اکتشافات و در نهایت حفظ بقا میباشد. این نوع بازی ها با نقشه های بزرگ خود میتوانند از دها یا صدها نفر رو همزمان سرگرم کند. هرچه تعداد افراد بیشتر باشد، چون منابع محدود هستند، منابع دردسترس هر فرد کمتر خواهد بود و به تبع رقابت تنگ تر خواهد بود.

ریشه های این سبک به بازی هایی مثل ماینکرفت و دی زد در آرما 2 میرسد. این بازی ها در همان ابتدا طرفداران زیادی را به خود جلب کردند. پس از این بازی ها بازی «اچ1 زد1: تنها زنده بمان» و «پادشاه کشتار» منتشر شدند که باعث جذب مخاطبان بیشتری به این سبک بازی شدند. درحال حاضر شاید بتوان گفت معروف ترین بازی در این سبک PUBG میباشد.

حالا چندتا از این سبک بازی ها رو معرفی میکنیم:

PUBG:

مخفف Player Unknown's Battlegrounds میباشد که این روزها در بازی های این سبک سروصدای زیادی به راه انداخته است. این بازی که در اواخر سال 2017 میلادی برای وندوز و ایکس باکس عرضه شد. در سال 2018 این بازی برای گوشی های هوشمند و Playstation 4 نیز عرضه شد.

هر نقشه از بازی شامل ۱۰۰ بازیکن می‌شود که بازیکنان در ابتدای بازی، با استفاده از چترنجات از داخل هواپیمایی بر روی جزیره‌ای فرود می‌آیند و انجام مبارزه و جمع کردن سلاح‌ها برای بقاء را از همین نقطه شروع میکنند. بازیکنان برای زنده ماندن باید خود را به محلی که در نقشه بازی مشخص شده، به همراه سلاح و مهمات برسانند و اگر بازیکن نتواند خود را در مدت زمان مشخص به این منطقه برسانند شاهد کم شدن جان خود و مرگش در بازی خواهد بود. اگر موفق شد در طی مبارزه با دشمنان جان سالم به در برد و نمیرد، در نهایت به پیروزی می‌رسد.

معرفی بازی های بتل رویال

Battle Royale چیست؟

Apex Legends:

این بازی که جزو جدید ترین ها بازی های این نوع است. این بازی نیز درست در دنیایی شبیه به دنیای تایتال فال جریان دارد با این تفاوت که دیگر خبری از پرش‌های بلند و راه‌رفتن‌های روی دیوار و همچنین تایتان‌های غول‌پیکر نیست. می‌توان این بازی را ترکیبی از بازی‌های Overwatch و PUBG دانست که در آن هریک از شخصیت‌ها دارای توانایی‌ها و قدرت‌های خاص خود هستند

Fortnite

حالت بتل رویالی که بازی Fortnite برای کاربران به‌ وجود آورد، با اضافه کردن ویژگی‌ها و امکانات زیاد به‌سرعت توانست از سایرین رقبا پیشی بگیرد. مواردی مانند کرفتینگ، مدیریت منابع، سلاح‌های جذابی که به مرور به بازی اضافه می‌شوند و یک گیم‌پلی روان و نفس‌گیر برای تبدیل شدن به تنها برنده‌ی میدان، امتیازاتی بودند که باعث شدند این بازی مسیر موفقیت را به سرعت بپیماید.


Battle Royale چیست؟