تاریخچه بازی مورتال کمبت | بازی Mortal Kombat

  • نویسنده : نقد و بررسی
  • سه شنبه 10 فروردین 1400
  • 0 کامنت

تاریخچه بازی مورتال کمبت

اومدیم سروقت یکی از بازی های نوستالژی ینی مورتال کمبت یا فرنگیش Mortal Kombat. چقد که همه ی ما با این بازی خاطره داریم.

این بازی، یک بازی در ژانر مبارزه اییست که نخست توسط شرکت میدوی گیمز تولید میشد ولی پس از ورشکستگی این شرکت، شرکت Warner Bros. Interactive Entertainment مالکیت این بازی را خرید.

این بازی که حالت سریالی دارد از همان زمان Mortal Kombat I و Mortal Kombat II که درسال 1992 و 1993 برای اتاقک های آرکید عرضه شد و بعد از آن Mortal Kombat Trilogy برای پلی استیشن یک و N64 تولید شد، علاقه مندان بسیاری را به خود در سراسر جهان جذب کرد. بعد ها قسمت های مختلف این بازی برای انواع ایکس باکس، ورژن های بعدی پلی استیشن و دیگر کنسول ها و پلتفرم ها عرضه شد. جدیدترین قسمت های آن، Mortal Kombat XL(2016) و Mortal Kombat 11(2019) میباشد که برای Xbox One و Playstation 4 به بازار عرضه شده اند.

تاریخچه بازی مورتال کمبت

بازی Mortal Kombat

نوع تک نفره این بازی به صورت مبارزه نفر به نفر میباشد که هرکس 2 راند را ببرد. در پایان راند دوم، فرد بازنده به صورت گیج و منگ بر روی زمین می افتد و میزبان بازی، براساس جنسیت فرد بازنده میگوید (Finish Him/Her). حال فرد برنده باید با حرکتی موسوم به فیالیتی کار وی را یکسره بکند. این حرکت برای هر شخصیت داخل بازی به خصوص و منحصر به فرد میباشد.

از این بازی محبوب تا کنون چندین فیلم و انیمیشن ساخته شده. همچنین رمان ها و کمیک بوک هایی با داستانی حول محور داستان این بازی منتشر شده اند. از جمله آن فیلم ها میتوان به Mortal Kombat (1995) و Mortal Kombat: Annihilation (1997) اشاره کرد. آخرین انیمیشنی هم که برای این بازی ساخته شده است، Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge میباشد که در سال2020 میلادی ساخته شده است.

شما میتونید اکانت قانونی بازی Mortal Kombat رو با بهترین قیمت از سایت حاجی گیم تهیه کنید یا میتونید کنسولتون رو بیارید تا حاجی براتون بریزه