معرفی بازی Days Gone | داستان بازی دیزگان

  • نویسنده : نقد و بررسی
  • دو شنبه 16 فروردین 1400
  • 0 کامنت

معرفی بازی Days Gone

خب خب خب. این روزا که درگیر قرنطینه و یه ویروس جهانی هستیم، جا داره یادی کنیم از بازی Days Gone که به میزان کمی این وضعیت رو پیش بینی کرده بود. بازی Days Gone هم داستان دنیایی رو روایت میکنه که دچار یک ویروس فراگیر شده. اما توی این بازی، زامبی مامبی هم وجود داره که خیلی با شرایط الان نمیخونه. البته چه بسا که در آینده این جور موجودات هم بوجود اومدن. و این گیمرها خواهند بود که زمین رو از شر این موجودات خلاص میکنن. چرا که ما گیمرها این زامبی ها رو بهتر از هر کس دیگه ایی میشناسیم. به همین بهانه، میخوایم به بررسی کوتاهی از این بازی بپردازیم.

داستان بازی Days Gone دو سال بعد از شیوع ویروسی آغاز میشود که کل جهان را درگیر خود کرده است. تمرکز اصلی داستان بر شخصیت دیکن سنت جان (Deacon St. John) میباشد. او یک به اصطلاح بایکر یا موتور سوار حرفه اییست که دل داده ی پرستاری بنام ساراست. همچنین خود را وقف رفیقش، بوزمن، کرده است. به نحوی عاشق ساراست که به قول معروف زندگی اش به قبل و بعد از آشنایی با او تقسیم بندی میشود.

در خلال مراحل و داستان ها نیز فلش بک هایی به ماجرایش با سارا را شاهد هستیم. بعد از سرخوردگی ها و شکست های گذشته اش، او اکنون یک هدف دارد و آن هم رسیدن به ساراست. اما این هدف تحت تاثیر این پاندمیک قرار گرفته است. اشتباه نکنید! این یک داستان عاشقانه نیست که اشک مخاطب را در بیاورد. اینها همه داستان های پس زمینه ایی بازیست.

بازی از اینجا شروع میشود که براثر اتفاقی ناگوار بین دیکن و سارا جدایی میافتد و دیکن مجبور میشود همراه رفیقِ شفیقش، به سفر و گشت و گذار در این دنیای بی رحم که پر است از همان موجودات عجیب. حال باید برای بقا تلاش کند، با این موجودات مبارزه کند و زنده بماند تا بتواند به هدفش یعنی سارا برسد.

داستان بازی دیز گان

داستان بازی دیزگان

برای بقا مسلما نیاز به منابع دارید. چه مواد اولیه، چه غذا و چه اسلحه. شما با گشت و گذار یا تجارت با باقی ماندگان در این دنیا، میتوانید به این منابع برسید. گیم پلی این بازی به نحوی طراحی شده است که شما بتوانید هرچقدر که میخواهید گشت و گذار کنید و منابع پیدا کنید.

روند بازی همچنین برروی شخصیت و دید دیکن تاثیر به سزایی خواهد گذاشت. او نخست فردی بدخلق و بد بین است که چیزی جز موتور و رفیقش بوزمن، برای او اهمیتی ندارد. به همین دلیل اول بازی حس همزاد پنداری ایی با او نخواهید داشت اما در نهایت بهتر میشود.

امتیاز این بازی درسایت معتبر متاکریتیک، از نظر نمره منتقدان 100/71 و از نظر کاربران امتیاز 10/8.2 گرفته است. دلیل امتیاز پایین تر منتقدان شاید به دلیل وجود زامبی های کودکی ست که شما باید آنها را از بین ببرید.

در کل اگه دوستدار و طرفدار بازی های Open world هستی، این بازی میتونه یه تجربه ی جدیدی در این زمینه برات باشه. میتونی اکانت قانونی بازی Days Gone رو از سایت حاجی گیم دریافت کنی.