بازی های ترسناک | معرفی 10 تا از ترسناک ترین بازی های پلی استیشن

  • نویسنده : نقد و بررسی
  • یک شنبه 22 فروردین 1400
  • 0 کامنت

بازی های ترسناک

بعضی از افراد به دنبال هیجان و آدرنالین در دنیای بازی ها هستند بازی های ترسناک فرصتی سرگرم‌کننده هستند و به شما این امکان را می‌دهند تا چیزهایی را تجربه کنید که در دنیای امن واقعی اصلا دوست ندارید با آنها مواجه شوید. توجه داشته باشید زمانی چیزی ترسناک است که شمارا به وحشت بیندازد.

درمورد مضرات این نوع بازی ها حاجی گیم به شما توضیح خواهد داد.

بازی های ترسناک ps4

1. Amnesia: The Dark Descent

این بازی یکی از منحصربه‌ فردترین نمونه‌های ژانر ترس و بقا است. بازیکن باید دنیِل را هدایت کند که در یک قلعه تاریک و بدشگون گیر افتاده است و مجبور است پازل‌های پیچیده را حل کند و خودش را از اتفاق‌های بدشگون در امان نگه دارد. بازی‌های کمی تا این حد می‌توانند حس تنهایی و بی پناه بودن را به وجود شما بیندازند به‌حدی که شاید برای مدتی بعد از تمام شدن بازی نخواهید تنها باشید تا به دام افسردگی بیفتید.

بازی های ترسناک ps4

2. Outlast

این بازی بسیار بازی فوق العاده ای است که توسط شرکت کانادایی Red Barrels منتشر شده است بازیکن در نقش یک روزنامه‌نگار به مکانی متروکه برای کشف حقیقت در مورد آزمایش‌های غیرانسانی سفر می‌کند. ولی تمرکز آن دقیقا روی باطنی‌ترین و درونی‌ترین ترس‌های ما قرار دارد. ترس از فضای‌های بسته و تاریک، تحت تعقیب قرار گرفتن، بی پناه و بی کمک بودن دربرابر دشمنی که تمام تلاشش را می‌کند که شما را به دام بیندازد.

بازی های ترسناک

3. P.T

در بازی P.Tشما در یک راهرو قرار می‌گیرید و هزاران روش مختلف برای ترساندن شما مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این بازی لحظاتی وجود دارد که شما با خطراتی روبرو می‌شوید، اما این لحظات بسیار اندک و با فاصله هستند. وحشت اصلی از چیزهای ناشناخته ایجاد می‌شود. این بازی کمی قدیمی اما بسیار ترسناک و هولناک است.

بازی های ترسناک

4. Alien: Isolation

یکی از بهترین بازی‌های سری Alien به شمار می‌رود که در آن باهوش‌ترین و ترسناک‌ترین دشمنان به تصویر کشیده می‌شوند. این عنوان که نوعی بازی ترسناک یا Survival Game به حساب می‌آیدداستان این بازی بر اساس اقتباسی از فیلم Alien شکل گرفته و 15 سال بعد از رویدادهای آن فیلم اتفاق می‌افتد و در مورد آماندا ریپلی، دختر الن ریپلی است که در مورد مفقود شدن مادرش الن تحقیق می‌کند.

بازی های ترسناک

5. Resident Evil 7

رزیدنت اوین بازی بسیار معروفی در نسخه های مختلف است و تا الان قسمت 7 ان منتشر شده که پیش از این نسخه دو و سوم ان بسیار محبوب بوده اند و جز بازی های ترسناک پرطرفدار است از جدیدترین عناوین این سری‌ست که داستان آن درمورد شخصی‌ است به نام Ethan که به دنبال همسر گمشده خود می‌گردد و رد او را تا خانه‌ای متروکه دنبال کرده که متعلق به خانواده‌ای روانی به نام Baker است.

بازی های ترسناک

معرفی 10 تا از ترسناک ترین بازی های پلی استیشن

6. The Evil Within

نوعی بازی با سبک ترسناک و سوم شخص است توسط خالق Resident Evil کارگردانی شده ودر این بازی شخصیت اصلی به نام سباستین کاستیانوس در دنیایی پر از مکان‌های وحشتناک و با موجودات ترسناک حضور دارد. در این بازی، کاربران باید با دشمنان کابوس‌مانند مبارزه کنند و از مراحل به سلامت عبور کنند.

بازی های ترسناک

7. Until Dawn

این بازی یکی از بازی هایی است که در بحث نوجوانان است که بسیار ترسناک و غم انگیز است این بازی در مورد گروهی نوجوان پر شر و شور است که تعطیلات را می‌خواهند در یک کلبه کوهستانی و دورافتاده سپری کنند. اما در آنجا متوجه می‌شوند که موجوداتی ترسناک و مهیب قصد کشتن‌شان را دارند. این بازی مملو از سرگرمی نیست و اگر شما نتوانید با منطق درست شخصیت‌ها را در طول بازی حرکت دهید، همه شخصیت‌های آن کشته خواهند شد. این بازی در مسیر خود واقعا شما را به وحشت می‌اندازد و از جمله ترسناک ترین بازی های دنیا است.

بازی های ترسناک

8. the last of us

این بازی که تنها دو نسخه از ان وارد شده است توانسته خود را با این دو نسخه محبوب سازدداستان مردی به نام جوئل است که سعی دارد از دختری به نام الی در محیط پساآخرالزمانی آمریکا مراقبت کند؛ جایی که قارچ Cordyceps، انسان‌ها را آلوده کرده است. منابع در این بازی بسیار کمیاب هستند؛ بدین معنا که برای پیدا کردن گلوله باید درون زباله‌ها را هم بگردید و با استفاده از نوار چسب و قیچی، چاقو بسازید تا جلوی حمله انسان‌های آلوده به قارچ را بگیرید. صحنه‌های ترسناک در بازی بی‌رحمانه و بی‌پروا هستند.

بازی های ترسناک

9. dead space 2

یکی از بازی‌های محبوب در سبک اکشن ترسناک است که توسط استودیو Visceral Games ساخته و توسط کمپانی EA منتشر شده است. در این بازی شما کنترل را از زاویه دوربین سوم‌شخص بر عهده دارید. آیزاک لباسی بر تن دارد که روی ستون فقرات آن با نواری آبی رنگ، میزان سلامتی او مشخص شده است.

در بازی معماهای زیادی مثل هک کردن قرار داده شده که بازیکن باید با انجام دادن آن‌ها مراحل را طی کند. داستان بازی در یک ایستگاه فضایی رخ می‌دهد که در آن شخصیت اصلی داخل یک تیمارستان قرار دارد و حافظه خود را از دست داده است. موجودات فضایی و اجساد در ایستگاه فضایی، دشمنان اولیه شما هستند و باید تک و تنها با از بین بردن آنان، راه خود را برای خروج و پیدا کردن حقیقت باز کنید

بازی های ترسناک

10.Alan wake

این بازی در خود لحظات آن قدر ترسناکی ندارد که باعث وحشت کاربران شود. به واقع، این بازی در مجموع ترسناک نیست. اما صحنه‌های بازی و شخصیت اصلی آن بهترین نکات بازی هستند. اما این بازی از نظر بسیاری از کارشناسان دنیای بازی، لذت‌بخش‌ترین بازی ترسناک موجود است. گروه دشمنان در Alan Wake بسیار چالش‌برانگیز هستند و تمامی افرادی که این بازی را انجام می‌دهند با چالش‌های هیجان‌انگیزی روبه‌رو می‌شوند.

بازی های ترسناک

حاجی گیم تمام این بازی ها را در اختیار شما میگذارد اما تاکید میکند که در مقابل فرزند کودک خود بازی نکنید زیرا در او تاثییر بدی میگذارد برای خرید به حاجی گیم مراجعه فرمایید.