نقد و بررسی بازی The Last Of Us 2 | نقد کاربران به بازی لست آو آس 2

  • نویسنده : نقد و بررسی
  • چهار شنبه 25 فروردین 1400
  • 0 کامنت

نقد و بررسی بازی The Last Of Us 2

شاید بتوان گفت بازی The last of us part II بهترین بازی چند دهه ی گذشته ست ولی چرا نمرات کاربران به این بازی تا این حد پایین بوده؟ همانطور که میدانید بازی لست آو آس 2 به عنوان بهترین بازی سال 2020 انتخاب شد. این بازی که ادامه ایی بر بازی The last of us (2013) است، توسط شرکت ناتی داگ برای PS4 ارائه شد. Last of us 2 با تاخیری که به دلیل همه گیری ویروس COVID-19 و بیماری کرونا خورد، در ژوئن 2020 روانه ی بازار شد.

در روز های اولیه ی انتشار این بازی، امتیازات کاربران نشان از یک فاجعه میداد. نمره ی 3.3 از 10!!! اما چرا؟ نخست یه خلاصه ایی از داستان این بازی بگیم بعد بریم نگاهی مستقیم به نظرات کاربران بیاندازیم.

داستان بازی حدود 5 سال بعد از نخستین قسمت این بازی در حال اتفاق است. بعد از ساکن شدن الی و همسرش در شهر جکسون، طی اتفاقتی، آرامشی که تازه برقرار شده بود، برهم میریزد. حال الی وظیفه دارد که با یافتن عاملان این اتفاق، این آرامش و صلح را به شهر خود و بلکه به جهان بازگرداند. در همین حال که او درحال شکار مسببان این شلوغی است، باید با تاثیر اعمالش بر روح و ذهنش مقابله کند.

این شاهکار دنیای بازی، در تمام ابعاد عالی عملکرده است. در بحث داستان، کیفیت، موسیقی و... فوق العاده بوده است. این بازی با تقریبا در همه ی بخش های جشنواره ی جوایز 2020 نامزد شد و جوایز بسیاری را نصیب خودش کرد. از جمله جایزه ی بهترین بازی سال.

نقد و بررسی بازی The Last Of Us 2

نقد کاربران به بازی لست آو آس 2

اما همونطور که قول دادیم بریم چندتا از کامت های کاربرانی که امتیاز پایین به این بازی داده اند رو بخونیم.

«آنها کاملاً روی بازی اصلی پا می گذارند تا بتوانند نوعی کابوس از یک داستان را با سیاست های مبارزه عدالت اجتماعی (SJW) را به شما تزریق کنند. بازی Breath of the wild کاملاً با این مسائل کنار آمد. سازندگان Breath of the wild نگذاشتند تا روی داستان تأثیر بگذارد و آن را به زور از گلویتان پایین نمی دهند»

«من به معنای واقعی کلمه از بیان این که این بازی چقدر افتضاح است ناتوانم. چطور حتی ممکن است کسی این بازی را با رنگ سبز روشن کند؟ شخصیت ها از هر لحاظ ممکن کاملاً مزخرف هستند. هیچ یک از تصمیمات منطقی نیست. واقعاً نمی توانم باور کنم که آنها این حق رای دادن را چنین خراب کرده اند. اما خب کاملاً واضح است که سومین مرحله هرگز اتفاق نخواهد افتاد ، زیرا اولاً هیچ کس روی آن سرمایه گذاری نمی کند. حتی اگر کسی چنین کاری هم انجام دهد، به هر حال هیچ کس آن را خریداری نمی کند. تأسفبار - رقت انگیز»

«شما نمی‌توانید به دیوار شلیک کنید به این دلیل که نمادهای مذهبی روی آن قرار دارند و در آن لحظه نشانگر اسلحه شما خاموش میشود. این بازی یک آشغال به تمام معنا است»

«من صادقانه می گویم ، 20 دقیقه اول (یا هر چقدر طول میکشید تا اتفاقی بیفتد؛ من نمیخواهم که اسپویل کنم) و سپس تا آخر همه چیز خراب میشود. هیچ چیز آن را برای من نجات نخواهد داد»

«این بازی به این صورت طراحی شده که شما احساس بدی نسبت به خودتان پیدا کنید. بازی راه خودش را می‌رود تا داستان به شما بفهماند که شما به عنوان بازیکن چقدر انسان بدی هستید و باعث شود که احساس بدی نسبت به خودتان داشته باشید»

«من مطمئنم که انسان ها در سال 2100 هنگامی که با تاریخچه بازی ها نگاه میکنند، به شدت خواهند خندید به قسمت دوم Last of us»

و نظراتی از این دست...

نقد کاربران به بازی لست آو آس 2

بسیاری معتقدند که داستان بازی آن چیزی نیست که در ادامه ی قسمت قبلی انتظار میرفت. بسیاری هم تقابل داستانی تراژدیک و اکشن را جالب ندانستند.

به همین دلیل است که میگویند شما یا عاشق The last of us part II میشوید یا از آن متنفر میشوید. ما نیز قضاوت این بازی را به عهده ی خود شما میگذاریم اما اگر نظر تیم حاجی گیم رو بخواید، قطعا این بازی رو به شما پیشنهاد میکنه.

امیدوارم این مطلب تونسته باشه بهتون کمک کنه و تصمیم گیری شما رو تسهیل کرده باشد. شما میتونید اکانت قانونی بازی The last of us part II، این بازی شاهکار، رو از سایت ما دریافت نمایید. اگر میخوای تو ام بهترین بازی سال 2020 یعنی The Last Of Us Part II رو تجربه کنی میتونی روی حاجی حساب کنی.