نقدی بر بازی Cyberpunk 2077 | شاهکار یا فاجعه؟

  • نویسنده : نقد و بررسی
  • سه شنبه 31 فروردین 1400
  • 0 کامنت

نقدی بر بازی Cyberpunk 2077

میخوام براتون از یه بازی ایی صحبت کنم که خیلی مورد انتظار بود اما بلافاصله بعد از انتشارش در هفته های گذشته، خیلی نقدهای زیادی بهش شد و همه ناراضی بودن بخاطر باگ های بزرگ و کوچیکش. شدت این اعتراضات به حدی زیاد بود که خبرها هاکی از اینه که قراره دادگاهی بشه. اول یه نگاه کلی میندازیم به خود بازی بعدش به نقدها میپردازیم.

Cyberpunk 2077 یک بازی در سبک اکشن و تیراندازی اول شخص است. این بازی در 10 دسامبر 2020 بعد از انتظار های فراوان به بازار عرضه شد. این بازی برای پلتفرم های زیادی عرضه شد از جمله PS4، Xbox One و ویندوز. این بازی، یک بازی جهان باز یا Open world است اما با گرافیکی فوق العاده. جهان باز به این معناست که کاربر میتواند هر کاری که دوست دارد انجام دهد و با هرکسی که میخواهد همکاری کند و هرجا که دلش میخواهد برود.

بازی داستان درمورد شخصیتی به نام V، در شهری به نام Night City است که به تازگی، قابلیت های جدیدی را در خود کشف کرده و حالا مافیا به دنبال استفاده از این قابلیت هاست. بعد از انجام هر ماموریت این شخصیت پول یا اعتبار دریافت میکند که با آنها میتواند اسلحه های جدید و وسایل دیگر نیز دریافت کند.

از نکات قابل توجه و جالب این بازی، وسایل حمل و نقل و موتور های اختصاصی این بازی و مورد دوم وجود و بازی کیانو ریوز بازیگر مشهور هالیوود در این بازی است.

گرافیک محشر این بازی هم که نیاز به تعریف ندارد. حداکثر وضوح تصویری که برای این بازی در PS4 ثبت شده است، عدد 1188P بوده و حداقل آن 972P بوده که به طور قطع میتوان گفت یکی از بهترین گرافیک های بازی های اخیر را داراست.

نقدی بر بازی Cyberpunk 2077

سایبرپانک 2077 شاهکار یا فاجعه؟

اما به بحث انتقاد ها و برخورد هایی که از بازی به جای مانده میرسیم، این بازی دیگر چیزی برای ارائه و پاسخگویی به کاربر ندارد. به نحوی خریداران این اثر ناراضی بودند که این بازی در ساعات اولیه پخش آن، نمرات ضعیفی در سایت بسیار معتبر متاکریتیک از سوی مخاطبان دریافت کرد. همچنین Cyberpunk 2077، هشدار مصرف کننده بی سابقه ای را از OpenCritic دریافت کرده است.

این بازی هرچند در PC فوق العاده بنظر میرسد اما در پلی استیشن اینطور نبود. بسیاری از کاربران از باگ های این بازی به شدت ناراضی بودند. به حدی که فردای انتشار بازی آپدیتی برای بازی ارائه شد تا بتواند حداقل باگ ها را برطرف کند اما نه همه ی آنها را. هرچند بسیاری معتقدند این بازی برای PS4 بسیار حجیم بود و در اصل این بازی برای PS5 ساخته شده است. حال بسیاری منتظرند تا این بازی را در PS5 بازی کنند تا شاید بتواند کاستی های خود را در پلی استیشن 4 جبران کند.

نقدی بر بازی Cyberpunk 2077

همانطور که گفته شد بسیاری معتقدند این بازی بمانند بازی های که در اواخر عمر PS3 برای آن پلتفرم ارائه شده بود و برای آن سنگین بود، است. یعنی شاید بسیاری از باگ ها بدلیل عدم پشتیبانی سخت افزار پلی استیشن 4 باشد.

شما میتونید اکانت قانونی بازی Cyberpunk 2077 رو از سایت حاجی گیم دریافت کنید.