بازی بوردگیم شب مافیا | بازی شب مافیا

  • نویسنده : بردگیم و بازی های دورهمی
  • چهار شنبه 26 خرداد 1400
  • 0 کامنت

بازی بوردگیم شب مافیا

 بازی شب مافیا ، یک بازی مهمانی سرگرم کننده و پرانرژی است.


این یک بازی مهمانی قدیمی است که شهر را در میان گروه دوستان شما دور می زند و پیشنهاد میکنیم با خرید بازی شب مافیا شی های مهیجی برای خود رقم بزنید.


اما گفته می شود خود این بازی توسط دیمیتری دیویدوف از دپارتمان روانشناسی دانشگاه دولتی مسکو به عنوان یک پروژه تحقیقاتی ایجاد شده و سپس سرانجام به دانشگاه های دانشگاهی در اروپا و ایالات متحده گسترش یافته است. در دهه 90 همراه با هر چیز جالب دیگری در جهان اوج گرفت.


 به طور جدی ، بسیار سخت است که بتوانید تعداد زیادی از افراد را در یک اتاق قرار دهید! هدف به زبان ساده ، هدف از این بازی این است که مافیای "غیرقانونی" را بکشد تا زمانی که اکثریت آنها را در اختیار داشته باشد ، یا غیرنظامیان کل مافیا را از بین ببرد. وقتی یکی از این دو اتفاق رخ می دهد ، بازی تمام می شود. 


به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم شما یک گروه 13 نفره در اتاق نشیمن خود دارید. نقش ها باید به صورت پنهانی به هر شخص اختصاص یابد. 3 مافیا ، 1 کارآگاه ، 1 پزشک ، 1 راوی و 8 غیرنظامی وجود خواهد داشت.  حالا همه نقش دارند. مطمئن باشید همه آنها آن را بصورت سری و مخفی نگهداری می شوند. هویت خود را به کسی نگویید. خود بازی به دو مرحله تقسیم می شود: شبانه روز. در طول شب ، همه چشمهای خود را بسته نگه می دارند تا اینکه راوی هر نقشی را "بیدار" می کند ، ابتدا با مافیا ، سپس دکتر ، سپس کارآگاه. 


بازی بوردگیم شب مافیا


اما هر یک از این نقش ها چه کسانی هستند و چه کاری انجام می دهند؟ خیلی خوشحالم که پرسیدید نقش ها راوی مدام رول می کند. راوی یا همان خدا رسماً در بازی شرکت نمی کند ، اما به عنوان ناظر عمل می کند. در طول شب ، وقتی همه بازیکنان چشمانشان بسته است ، راوی هر نقشی را بیدار می کند و از آنها سوالی می پرسد. 


برای مافیا این سال مطرح است: چه کسی را می خواهید بکشید؟ برای پزشک: می خواهید چه کسی را پس انداز کنید؟ برای کارآگاه: می خواهید از چه کسی بدانید؟ در طول روز ، وقتی همه بیدار هستند ، راوی از بازیکنان می خواهد کسانی را که می خواهند بکشند ، یعنی کسانی که فکر می کنند در مافیا هستند ، نامزد کنند. این بازی به صورت فازهای از شب به روز ، شب به روز تکرار می شود ، در هر مرحله یک نفر کشته می شود (مگر اینکه شب توسط دکتر نجات یابد). مافیا ، به عنوان مثال 13 نفره ما ، شامل 3 نفر است که در مرحله اول شب به هویت یکدیگر پی می برند. 


بازی شب مافیا


در حالی که بازیکنان دیگر سعی می کنند بفهمند آنها چه کسی هستند ، مافیا باید در کل بازی دروغ بگوید و گویی غیرنظامی است. به نظر من این سخت ترین نقش است ، زیرا هر کسی که شما را خوب بشناسد ممکن است بتواند به شما دروغ بگوید. مافیا باید در طول روز با هم استراتژی داشته باشد بدون اینکه خود را تسلیم کند. شب ها ، وقتی مافیا بیدار می شود ، آنها بی صدا به بازیکنی که می خواهند بکشند اشاره می کنند. اگر همه مافیاها موافق باشند ، بازیکن جریمه می شود. غیرنظامیان سعی می کنند بفهمند چه کسی در مافیاست ، فقط با گفتن آن ، متهم کردن و دیدن اینکه چه کسی مشکوک عمل می کند ، می فهمند. 


به عنوان یک غیرنظامی ، برای ایجاد اتحاد بهتر است از نشانه های کلامی / غیرکلامی و زبان بدن خود استفاده کنید. دکتر یک نقش غیرنظامی است که در هر مرحله از شب می تواند بازیکنی را که فکر می کند مافیا کشته است نجات دهد. همانطور که قبلاً ذکر شد ، اگر پزشک بازیکن مناسب را نجات دهد ، آن بازیکن دوباره به بازی برگردانده می شود. دکتر نمی تواند خود را نجات دهد. کارآگاه یک نقش غیرنظامی است که در هر مرحله از شب می تواند به بازیکنی که فکر می کند در مافیا است اشاره کند و راوی با سر بله یا خیر سر تکان دهد. 


این نقش شاید سرگرم کننده ترین باشد ، زیرا هنگامی که کارآگاه شروع به کشف هویت بازیکنان می کند ، آنها می توانند با افراد غیرنظامی واقعی اتحاد ایجاد کرده و یا این گروه را ترغیب کنند که مافیای واقعی را بکشد. چگونه بازی کنیم شب اول: راوی شب شروع می کند و به همه بازیکنان می گوید چشمهایشان را ببندند. "مافیا ، بیدار شو. اعضای خود را ببینید ، "او می گوید. "مافیا ، بخواب". در دور اول ، همه آنچه اتفاق می افتد است. روز اول: همه چشمان خود را باز می کنند و بازی ها شروع می شوند. 


شما فقط باید از هیچ جا شروع به متهم کردن مردم کنید. چه کسی نسبت به حد معمول کمتر عمل می کند؟ چه کسی کمی زیاد صحبت می کند؟ در مورد هویت مستقیماً سوال کنید. به طور مستقیم به چشم افراد نگاه کنید و از آنها بپرسید که آیا آنها در چشم هستند.


هنگامی که شما از بازی کشته شدید ، سپس مجاز به دیدن هویت همه بازیکنان در شب هستید. شما شوکه خواهید شد که ببینید چه کسی شما را گول زده است و سایر بازیکنانی که کشته شده اند را بهم پیوند می دهید. تماشای بازی تقریباً به همان اندازه که زنده بودن در حال بازی است بسیار هیجان انگیز است. در پیاده روی در خانه و شاید روز بعد در مورد آن صحبت خواهید کرد. آن بازی حماسی مافیا که در آن بازی کردید ، نزدیکترین دوستان و خانواده خود را فریب دادید که فکر کنید در کنار آنها هستید و سپس برای پیروزی به آنها خیانت کرد.


اما برای خرید بوردگیم شب مافیا با کمترین قیمت بازار میتوانید به سایت حاجی گیم مراجعه کنید.